Facebookmail

K inspiraci, jak zářit v době adventu, můžete použít adventní aktivitu Rozsviť kometu a ukaž správný směr. Cílem aktivity je inspirovat děti (sebe) ke každodenním drobným či větším dobrým skutkům, díky kterým můžeme rozdávat kolem sebe radost, úsměv a prohloubit mezilidské vztahy. Na vyrobenou kometu budeme lepit drobné hvězdičky, kterými budeme během adventu kometu rozsvěcet. Hvězdičky představují dobré skutku – úkoly, které dětem můžeme ukládat, nebo si je děti můžou vybírat sami. Cílem je do Vánoc kometu rozsvítit. Můžeme ji pak vystavit nad náš Betlém. Rozsvícená hvězda nám má připomínat, že každodenními skutky směřujeme k Bohu. Máme se snažit každý den ve všem, co děláme, abychom se stali takovými směrovkami pro všechny, se kterými se potkáme. Abychom svítili na cestu sobě i ostatním jako kometa nad stájí a došli jednoho dne až ke Kristu.

Postup:

  1. Nakreslete na A3 velkou kometu a vystřihněte.
  2. Do košíčku vytiskněte nápady na adventní úkoly pro děti. Úkoly můžete vytisknout na žlutý papír, nastříhat a můžete je lepit po splnění přímo na hvězdu. Nebo si připravte do druhého košíčku hvězdičky a za každý splněný úkol si děti do komety mohou nalepit malou hvězdičku. Úkoly si děti mohou losovat nebo vybírat sami, případně jim je můžeme pomoci vybrat. Můžeme nastavit samozřejmě různou úroveň plnění úkolů dle věkové kategorie, pro kterou budou určeny.
  3. Na štědrý večer si pod kometu můžete umístit Betlémek, nebo si vytisknout obrázek Betlémku a nalepit ho pod hvězdu.

Návrhy na úkoly mladší děti:

Návrhy na úkoly starší děti a dospělí:

Úkoly a upravené téma vypůjčeno od KC Biskupství Brno.

Doufám, že vám návrh pomůže krásně prožít advent, a budeme vděčni za zpětnou vazbu, kterou můžete zasílat na e-mail viravrodine@gmail.com.